شرکت در چهارمین دوره جایزه کتاب سال یزد ثبت نام

شناسه خبر: 356            تاریخ ثبت خبر: 18 تیر 1398
استاندار یزد:

قدردان حرکت خانه فرهنگ صدوقی برای برگزاری دوره کتاب سال هستیم

ستاندار یزد گفت: خانه فرهنگ صدوقی در شرایطی که استان یزد در فقر برنامه‌های فرهنگی به سر می‌برد، اقدام به برگزاری دوره‌های کتاب سال کرده که قدردان این حرکت ارزشمند هستیم.

محمدعلی طالبی در مراسم سومین دوره کتاب سال یزد جایزه ویژه شهید صدوقی که به همت خانه فرهنگ صدوقی برگزار شد، اظهار داشت: در سال‌های گذشته تلاش‌های بسیاری برای کسب برندهای فرهنگی نظیر پایتخت کتاب ایران، یزد میراث جهانی و … انجام شد.
وی عنوان کرد: برخی از این برندها، ظرفیت‌هایی است که از قدیم الایام در یزد وجود داشته و اکنون باید از طریق برنامه‌های فرهنگی با محوریت برندهای تعیین شده، آن را به دیگران در سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور و به آیندگان منتقل کنیم.
طالبی تاکید کرد: یکی از برندهایی که به تازگی نصیب استان یزد شده، پایتخت کتاب ایران است و این برند می‌تواند به یک برنامه پایدار و تثبیت شده در حوزه کتاب تبدیل شود.
استاندار یزد عنوان کرد: این برند همچنین می‌تواند نقطه شروعی برای رشد استان و توسعه انسانی باشد بنابراین صیانت از این جایگاه باید مدنظر برنامه‌ریزان فرهنگی استان باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری سومین دوره کتاب سال یزد بیان کرد: این رویداد اتفاق ارزشمندی است که توسط خانه فرهنگ صدوقی رقم خورده و ما قدردان این حرکت مهم فرهنگی هستیم.
طالبی تاکید کرد: تأثیرگذاری این برنامه، تقویت انگیزه نویسندگان استان را به دنبال دارد و تعداد آثار رسیده به دبیرخانه خود گویای این واقعیت است.
وی از خانه فرهنگ صدوقی که با انگیزه در این حوزه ورود پیدا کرد و در شرایطی که با فقر کار فرهنگی مواجه بودیم، کتاب سال یزد را رقم زد، قدردانی کرد.
استاندار یزد، این حرکت را برای شناساندن نام یزد در حوزه مسائل فرهنگی بسیار ارزشمند خواند.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه: 597

دیدگاه کاربران

عناوین مرتبط با این خبر

- ضرورت جلوگیری از نشر کتاب‌هایی که ارزش یک بار خواندن هم ندارند

- خانه فرهنگ صدوقی شرایط آشنایی نویسندگان با دنیای بیرون را فراهم می‌کند

- برگزیدگان سومین دوره کتاب سال یزد معرفی شدند

- فیلم: برگزاری اختتامیه سومین دوره جایزه کتاب سال یزد

- تیزر سومین دوره جایزه کتاب سال یزد منتشر شد

- سومین دوره جایزه کتاب سال یزد برگزار می شود

- از پوستر سومین دوره جایزه کتاب سال یزد رونمایی شد

معرفی جایزه کتاب سال استان یزد جایزه کتاب سال استان یزد یادمان شهید آیت ا... صدوقی بر اساس رویکرد توسعه فرهنگی اجتماعی بنا نهاده شده است. خانه فرهنگ صدوقی، حامی و مجری برگزاری این جایزه است که هرسال همزمان با سالروز شهادت آیت الله صدوقی و روز قلم در یزد برگزار می شود. این - ادامه

  • آدرس: یزد، خیابان امام خمینی، کوچه شهید صدوقی، پلاک 4
  • کدپستی: 8913679335
  • تلفن: 0353395
  • ایمیل: pr@sadoughi.com

شبـکه های اجتماعی: